Poraz Srbije u Poljskoj

POZNANJ - Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je danas od Poljske sa 1:0 (1:0) u prijateljskoj utakmici odigranoj u Poznanju.

Strelac jedinog gola na meču bio je Jakub Blaščikovski u 20. minutu, nakon što je iz volej udarca savladao Vladimira Stojkovića.

Izabranici Radovana Ćurčića, za razliku od nekih prethodnih mečeva, odigrali su borbeno, ali su doživeli novi poraz, treći u nizu, pred početak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Srbija je dobro parirala učesniku predstojećeg prvenstva Evrope, u većem delu bila i bolja, ali je ponovo zakazala igra u napadu, gde se samo isticao Adem Ljajić.

Fudbaler Intera pogodio je prečku iz slobodnog udarca na početku meča, isto kao i Slobodan Rajković u 90. minutu, a posle oba udarca Branislav Ivanović nije uspeo odbitke da ubaci sa samo nekoliko metara.

Ljajić je imao i tri dobra pokušaja sa ivice kaznenog prostora i veliku priliku u zaostavnom vremenu, ali su Fabijanski i Šćešni bili na visini zadatka.

Domaća selekcija osim gola nije pokazala puno, a samo je Arkadijuš Milik pogodio stativu.

Fudbaleri Srbije martovske obaveze završavaju mečom protiv Estonije u Talinu sledećeg ponedeljka.