Zvezdi samo bod, Čukarički odoleo i sa desetoricom

BEOGRAD - Fudbaleri Crvene zvezde i Čukaričkog odigrali su večeras na Marakani nerešeno 0:0, u utakmici 12. kola Superlige Srbije.

Zvezda nije uspela da slomi otpor protivnika i pronađe put do gola. Gosti su od 26. minuta igrali bez Rajka Brežančića, koji je za kratko vreme zaradio dva žuta kartona.

Crveno-beli su odlične šanse propustili u prvom poluvremenu kada je Nejc Pečnik pogodio prečku, a Savo Pavićević stativu golmana Stevanovića.

Gosti su u 78. minutu mogli da odnesu ceo plen sa Marakane, ali je Slavoljub Srnić bio neprecizan, iako je na drugoj stativi imao usamljenog Bojića.

Iznenađenje kola priredio je Donji Srem, koji je u Novom Sadu savladao Vojvodinu sa 3:2.

Rezultati i strelci 12. kola Superlige:

Crvena zvezda - Čukarički 0:0
Vojvodina - Donji Srem 2:3 (Gaćinović 46, Veselinović 72. penal - Šarac 40, Stanisavljević 63, Zec 77)
Mladost - Radnički Kragujevac 0:0
Napredak - Voždovac 0:2 (Džugurdić 23, Škerjanc 27)
Jagodina - Rad 0:2 (Raspopović 2, Perović 72)
Novi Pazar - Borac 2:2 (Tintor 39, Kecap 68 - Stojanović 5, 9)