Dejvis kup

Nerešeno posle prvog dana

BEOGRAD - Teniska reprezentacija Kanade izjednačila je rezultat na 1:1 u pobedema protiv Srbije posle prvog dana polufinala Svetske grupe Dejvis kupa.

Novak Đoković osvojio je prvi bod za Srbiju pobedom nad Vasekom Pospišilom (6:2, 6:0, 6:4), dok je izjednačenje gostima doneo Miloš Raonić nakon pobede nad Jankom Tipsarevićem 5:7, 6:3, 3:6, 6:3, 10:8.

Za razliku od Đokovića, koji je bez većih problema nadigrao 41. igrača na svetu, Tipsarević je veliku borbu vodio sa neugodnim Raonićem.

Srpski teniser je u desetom gemu petog seta imao meč loptu, ali je Kanađanin sjajno odservirao i kasnije, posle četiri sata i 14 minuta, konačno rešio meč u svoju korist.

Duel dve reprezentacije nastavlja se danas od 16 sati mečom dublova u kojem bi trebalo da nastupe Nenad Zimonjić i Ilija Bozoljac protiv Pospišila i Danijela Nestora.

U nedelju su na programu preostala dva singl meča.

Plasman u finale izboriće selekcija koja prva dođe do tri pobede, a bolji iz duela u Beogradu igraće protiv pobednika meča Češka - Argentina.

Česi vode u Pragu sa 2:0, a prednost domaćinu obezbedili su Radek Štepanek i Tomaš Berdih.

Izvor: Tanjug