Omladinci Srbije pobedili vršnjake iz BiH

GRADAČAC - Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije savladala je danas u prijateljskoj utakmici u Gradačcu domaću selekciju Bosne i Hercegovine sa 1:0.

Jedini pogodak na stadionu "Banja Ilidža" postigao je Luka Belić u 56. minutu, prenosi Fena.

Bio je ovo drugi prijateljski susret selekcija igrača do 19 godina, a protekao je bez incidenata.

Prethodni, pre dva dana u Modriči, prekinut je u 66. minutu pri rezultatu 0:0 zbog šovinističkih i nacionalističkih ispada dela navijača reprezentacije Srbije.

Grupa navijača više puta tokom meča skandirala je "Ubij Turčina" i "Nož, žica, Srebrenica", pa je glavni sudija Elvis Mujović odlučio da pošalje igrače u svlačionicu.

Dan kasnije Fudbalski savez Srbije osudio je vinovnike nacionalističkog ispada na utakmici u Modriči, a direktor svih mlađih reprezentativnih selekcija Savo Milošević uputio je izvinjenje Fudbalskom savezu BiH, fudbalskoj javnosti i mladim igračima.

Selekciji Srbije, koju vodi trener Veljko Paunović, ovo je bila jedna u nizu provera pred nastup u elitnoj rundi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2014. godine.