Vaterpolisti Srbije savladali su Grčku

Vaterpolisti Srbije savladali su Grčku sa 12:11 (2:3, 3:3, 4:2, 3:3) pred početak šampionata Starog kontinenta, koji se održava u Beogradu

Grčka je bila bolja u prvom poluvremenu, vodila je 3:1 i 6:4, ali su Mandić u finišu druge, i Aleksić i Pijetlović početkom treće deonice preokrenuli na 6:7. Potom su se jedna i druga ekipa smenjivale u vođstvu , da bi "delfini" golom Mandića poveli 11:10, a Aleksić dva minuta pre kraja postavio konačan rezultat 11:12.

Najefikasniji u našem timu sa po tri gola bili su Mandić i Aleksić, Ćuk je postigao dva gola, a po jednom su se u strelce upisali Gocić, Duško Pijetlović, Nikić i Prlainović.

Evropsko prvenstvo u vaterpolu počinje 10. januara, a održava se u Beogradskoj areni, u kojoj je montiran bazen. Već prvog dana na programu je meč između Srbije i Hrvatske.