Srbija savladala Mađarsku i osvojila FINA kup

ALMATI, BEOGRAD - Vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na FINA kupu u Kazahstanu, pošto je danas u finalu pobedila selekciju Mađarske posle penala sa 11:9 (1:2, 3:3, 1:1, 2:1 , 4:2).

Izabranici selektora Dejana Savića su tako potvrdili dominaciju u svetkom vaterpolu jer im je ovo treći pehar ovog leta, pošto su prethodno osvojili Svetsku ligu i Evropsko prvenstvo.

Junak meča bio je golman Živojinović koji je odbranio jedan petarac u penal seriji, u kojoj su svi srpski vaterpolisti bili precizni.

Za najboljeg igrača turnira izabran je Mađar Danijel Varga.

Udovičić čestitao vaterpolistima

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić čestitao je vaterpolo reprezentaciji Srbije osvajanje zlatne medalje na FINA kupu u Kazahstanu.

"Osvajanje triple krune – Svetskog kupa, Svetske lige i Evropskog prvenstva je dokaz da Srbija ima sjajnu novu generaciju mladih igrača. Oni su danas, ovim fenomenalnim uspehom, ponovo potvrdili dominaciju srpskog vaterpola na svetskoj sceni. Čestitam i želim im da nastave istim tempom", navodi se u čestitki ministra Udovičića.