Djokovic osvojio zavrsni Masters

LONDON

- Novak Đoković drugi put u karijeri osvaja završni Masters sezone. Najbolji teniser sveta pobedio je Rodžera Federera sa 2:0, po setovima 7:6 (8:6), 7:5 u prepunoj O2 areni u Londonu. Prvi put Novak je osvojio zavšni turnir 2008. godine u Kini.

Federer je odlično počeo prvi set, napravio brejk i poveo sa 3:0. Međutim, Đoković je ubrzo uzvratio i izjednačio na 3:3, čime je počela neizvesna borba za svaki poen. Đoković je prvi put poveo sa 5:4, a zatim na svoj servis nije uspeo da završi set. Švajcarac je preokrenuo rezultat u svoju korist (6:5), a teniser Srbije je zatražio medicinski tajm-aut pošto je povredio lakat kada se bacio za jednom lopticom. Đoković je izjednačio na 6:6, pa je usledio taj-brek, u kojem je posle 8:6 i 72 minuta poveo sa 1:0 u setovima.

Drugi set Federer je počeo kao i prvi, ubedljivo. Poveo je sa 3:1 i imao priliku da dobije ovaj deo igre kod vođstva od 5:4, ali je Đoković onda napravio brejk za 5:5, poveo sa 6:5 i završio meč.

Novak je 13. put u 29 mečeva savladao Federera, treći put ove sezone i zaradio 1.500 ATP bodova i 1.760.000 dolara.

Đoković je osvojio ukupno 34. ATP trofej u karijeri, od čega pet na gren slem turnirima i 14 na mastersima.

Prvorangirani teniser sveta zabeležio je ukupno 75. pobedu u 2012. godini.