Novak Djokovic u polufinalu

U četvrtfinalu Rolan Garosa Srbin je pobedio Congu 3:2 (6:1, 5:7, 5:7, 7:6, 6:1).
Rodžer Federer rival u meču za plasman u finale

SPASAO je četiri meč-lopte, slomio žilavog Žoa-Vilfrida Congu, utišao bučnu publiku na stadionu "Filip Šatrije" i nastavio svoj put ka četvrtoj uzastopnoj grend slem kruni. Novak Đoković se plasirao u polufinale Rolan Garosa savladavši Francuza Žoa-Vilfreda Congu 6:1, 5:7, 5:7, 7:6 (8:6), 6:1.

Đoković će u borbi za ulazak u finale, u petak, igrati protiv Švajcarca Rodžera Federera koji je pobedio Argentinca Huana Martina del Potra, takođe sa 3:2 u setovima - 3:6, 6:7 (4:7), 6:2, 6:0, 6:3.

VIMBLDON, IGRE, TORONTO...
IZMEĐU Rolan Garosa i Vimbldona Novak nije planirao da igra nijedan pripremni turnir na travi. U kalendaru koji je objavljen na zvaničnoj veb-stranici najboljeg tenisera sveta navedeno je da je Đoković prijavio grend slem u Londonu, posle čega učestvuje na Olimpijskim igrama, da bi se potom preselio u SAD. Tamo ga čekaju mečevi na Rodžers kupu u Torontu, na tvrdoj podlozi, a zatim na red stiže Sinsinati, pa Ju-Es open u Njujorku.

PETI SET
1:0 Ohrabrujuće je Novak otvorio peti odlučujući set.
2:0 Brejk Đokovića za možda i odlučujući korak ka plasmanu u polufinale.
3:0 Samo poen je Conga oduzeo Novaku u ovom gemu.
3:1 Uspeo je Francuz da se "upiše" u petom setu.
4:1 Neizvesno je bilo, ali je Đoković za gem bliži pobedi.
5:1 Još jedan brejk Đokovića. Novak servira za plasman u finale i duel sa Rodžerom Federerom.
6:1 Đoković je u polufinalu!

ČETVRTI SET
0:1 Francuz je napravio duplu servis grešku u prvom gemu četvrtog seta, ali je ipak poveo.
1:1 Uspešan je i Đoković na svoj servis.
1:2 Ekspresno je Conga rešio ovaj gem i potom zatražio pomoć medicinskog tima zbog žuljeva na nozi.
2:2 Jedan od boljih gemova Đokovića za izjednačenje.
2:3 Novak ponovo nije iskoristio brejk lopte. Kod rezultata 15:40 za Srbina Conga je sjajno servirao.
3:3 Ista meta isto odstojanje, u ovom setu još nema brejka.
3:4 Novak se u jednom trenutku požalio na povredu, ali sve je u redu. Conga nastavlja da dominira na svoj servis.
4:4 Samo jedan poen izgubio je Đoković u ovom gemu.
4:5 Francuza gem deli do pobede. Novak ponovo nije iskoristio brejk loptu "zahvaljujući" sjajnim servisima Conge.
5:5 Spasao je Đoković dve meč lopte u ovom gemu!
5:6 Ponovo je Conga korak do pobede. Novak servira za nastavak meča.
6:6 Izvukao se Đokoić. Spasao je Srbin još dve meč lopte, ukupno četiri!
7:6 Novak je izjednačio na 2:2 u setovima! U taj brejku bilo je 8:6 za Srbina.

TREĆI SET
0:1 Conga je bio siguran na svoj servis na startu trećeg seta.
1:1 Izjednačio je Đoković.
2:1 Posle duže vremena srpski teniser je napravio brejk.
2:2 Novak je vodio 40:00, ali je Conga osvojio pet vezanih poena i ekspresno vratio brejk Đokoviću.
2:3 Francuz je bez većih problema osvojio gem na svoj servis i ponovo poveo.
3:3 Pomučio se Đoković, ali je najvažnije da je izjednačio.
3:4 Nije dozvolio Francuz Đokoviću da dođe do prilike da mu oduzme servis.
4:4 Lako je naš teniser osvojio gem na svoj servis.
4:5 Bez izgubljenog poena Conga je došao na korak do osvajanja trećeg seta. Novak servira zaostanak u setu.
5:5 Posle velike borbe Novak je izjednačio.
5:6 Imao je Đoković dve brejk lopte, ali ih nije iskoristio.
5:7 Conga vodi 2:1 u setovima. Kao i u drugom setu Francuz je kod identičnog rezultata napravio brejk.

DRUGI SET
1:0 Novak je i u prvog gemu drugog seta oduzeo sevris Congi!
2:0 Đoković u ovom setu nije izgubio još nijedan poen. Sjajno igra srpski teniser.
2:1 Posle sedam uzastopno osvojenih gemova Conga je prekinuo Novakovu seriju.
3:1 U najneizvesnijem gemu Đoković je uspeo da zadrži brejk prednosti.
3:2 Podigrao je Francuz nivo igre, ali Novak i dalje ima lepu prednost u drugom setu.
4:2 Još jedan gem Novak je osvojio bez izgubljenog poena.
4:3 Conga se ne predaje... Evidentno je da je domaći teniser potpuno "ušao" u meč.
4:4 Francuz je iskoristio prvu brejk loptu u četvrtfinalu i izjednačio rezultat u drugom setu.
4:5 Conga je potpuno preokrenuo rezultat i Đoković u sledećem gemu servira za ostanak u setu.
5:5 Ostavio je Novak rivala na nuli u ovom gemu.
5:6 Imao je Đoković brejk loptu, ali je nije iskoristio.
5:7 Posle 53 minuta u durogm setu Francuz je novim brejkom izjednačio rezultat.

PRVI SET
1:0 Bez ikakvih problema Novak osvaja prvi gem na sopstveni servis.
1:1 Kao i Novak, i Conga lako dolazi do prvog gema na meču.
2:1 Bez izgubljenog poena Novak ponovo dolazi do prednosti.

3:1 Đoković pravi prvi brejk na meču, iskoristivši prvu od dve vezane prilike.
4:1 Novak veoma lako dolazi do velike prednosti u prvom setu.
5:1 Novak koristi drugu od tri vezane brejk lopte i ponovo oduzima servis Francuzu. Đoković servira za osvajanje prvog seta.
6:1 Novak ekspresno, posle samo 21. minuta igre, osvaja prvi set.