Đoković–Federer 3:2 (6:7/7:9/, 6:4, 7:6/7:4/, 5:7, 6:4). Veliko
finale velikog Vimbldona pripalo je Novaku Đokoviću. Nakon

Sjajan meč, četiri sata vrhunskog tenisa. Oba tenisera prikazala sve lepote belog sporta.
Pregršt fantastičnih poteza, "nemogućih" poena. Preokreti, padovi, trčanje, savladan bol i
stisak ruke. Obojica su zaslužila trofej, ali Novaku je pripao onaj sjajniji. Novak je
izvojevao pobedu, koja ga je vratila na mesto koje mu pripada, na mesto broj jedan
svetskog tenisa.

[Samo registrovani clanovi mogu videti ovaj sadrzaj. ]

Đoković je tako u 128. finalu Vimbldona osvojio sedmu grend slem titulu u karijeri, a
drugi trofej u Londonu posle 2011. godine. On je preuzeo prvo mesto na ATP listi od
Španca Rafaela Nadala, a Federer se posle plasmana u finale zamenio sa sunarodnikom
Stanislasom Vavrinkom na trećem mestu. To je bio 35. duel Đokovića i Federera i 17.
pobeda za srpskog tenisera.

Federer je igrao u svom 24. grend slem finalu i pokušavao da osvoji 18. grend slem titulu,
odnosno rekordan osmi trofej na Vimbldonu, a Đoković je 13. finalu osvojio sedmi veliki trofej.

Đoković je u trećem gemu drugog seta napravio brejk i poveo sa 2:1, a nakon toga je
do kraja uspeo da sačuva prednost i izjednači u meču na 1:1.

U trećem setu teniseri su čuvali svoje servise, pa je set odlučen u taj-brejku. Đoković je
poveo sa 2:1, do kraja je sačuvao prednost i poveo u meču.

Naš teniser je u četvrtom gemu četvrtog seta napravio brejk i poveo sa 3:1, ali je Federer
odmah uzvratio i smanjio zaostatak. Srpski teniser je ponovo oduzeo servis protivniku i
posle gema na svoj servis poveo sa 5:2. Novak je nakon toga servirao za meč, ali je
Federer osvojio pet uzastopnih gemova i izjednačio na 2:2 u setovima. Naš as u 10.
gemu nije uspeo da iskoristi meč-loptu.

Teniseri su u prvom setu osvajali gemove na svoj servis, pa je set odlučen u taj-brejku.
Federer je poveo sa 3:0, ali je Đoković preokrenuo na 6:5. On je u dva navrata je servirao
za set, ali je Švajcarac ipak dobio taj deo igre sa 9:7.

Posle trećeg gema u petom setu Đoković je tražio pomoć lekara zbog povrede lista desne
noge. Ubrzo je meč nastavljen, a teniseri su osvajali gemove na svoj servis, iako je
Đoković u osmom gemu imao tri brejk lopte. Novak je u 10. gemu ipak uspeo da oduzme
servis Federeru i posle četiri sata igre došao do pobede. Đoković je tako posle tri uzastopna
poraza u finalima na grend slem turnirima (Vimbldon i Ju-Es open 2013. i Rolan Garosa