Srpski dvojac prvak Evrope

Srpski dvojac bez kormilara u sastavu Dušan Bogićević i Veselin Savić osvojio je zlatnu medalju
na Prvenstvu Evrope u veslanju u Beogradu. Bogićević i Savić su u finalu zauzeli prvo mesto,
pošto su stazu na Adi Ciganliji prešli za 6.21.75 minuta.

Srebrna medalja pripala je posadi Holandije (6:21,99), a bronza Nemačkoj (6:24,71).

Evropski prvaci u veslanju Veselin Savić i Dušan Bogićević poručili su da su presrećni zbog osvojene
zlatne medalje i dodali da im je publika mnogo pomogla da dođu do pobede.

"O ovoj trci razmišljam od oktobra prošle godine i samo zlato mi je bilo u glavi. Spremali smo se dobro
i verovao sam da možemo da budemo prvi. Poslednjih 250 metara čuo sam publiku i ovakvu podršku
nikad nisam doživao, dali su nam neverovatnu snagu. Na dobrom smo putu da na Olimpijskim igrama
budemo konkurentni", rekao je Savić posle trke.

Njegov kolega Bogićević, takođe je istakao podršku publike, posebno u finišu trke.

[Samo registrovani clanovi mogu videti ovaj sadrzaj. ]

"Predivno iskustvo. Dali smo sve od sebe. Nisam bio svestan šta smo postigli, kolega mi je tri minuta
posle trke rekao da smo prvi i sve slike sa treninga i priprema prošle su mi kroz glavu", rekao je Bogićević.

Srpski dvojac bez kormilara osvojio je na Adi Ciganliji zlatnu medalju vremenom 6.21.75 minuta ispred
posada Holandije (6:21,99) i Nemačke (6:24,71).

Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić čestitao je srpskom dvojcu.

"Bravo, momci, svaka čast. Osvajanjem evropskog zlata na najbolji način afirmišete veslanje u Srbiji i
šaljete sjajnu sliku naše zemlje u svet. Ponosni smo na vaš uspeh. Želim vam još mnogo odličnih
rezultata i titula", navodi se u čestitki ministra Udovičića.