Srbija posle produžetka slomila "trikolore" - 94:88

Košarkaši Srbije su posle velike borbe posle produžetka pobedili Francusku sa 94:88 (13:14, 21:22, 23:22, 24:23, 13:7) u prijateljskoj utakmici koja je odigrana u Beogradu

Srbija je pre četiri dana u Francuskoj takodje pobedila, 79:77. Srbija sledeću utakmicu igra u utorak protiv Grčke.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Miroslav Raduljica sa 17 poena i pet asistencija, kao i Nemanja Nedović sa 16 poena. Nikola Jokić završio je meč sa 10 poena i devet skokova, a Miloš Teodosić i Nikola Kalinić takodje su postigli po 10 poena. Francusku su predvodili Nando De Kolo sa 16 i Žofre Lovernj sa 15 poena.

Francuska je bolje počela meč pred oko 10.000 ljudi u Areni, i vodila je sa 4:0 i 7:2, ali je Srbija dobrom odbranom uspela da pridje i smanji prednost, da bi početkom druge četvrtine prvi put povela 17:16, posle poena Miroslava Raduljice.

Oba tima su bila dobra u odbrani, a Srbiju je vodio najviše Raduljica, ali je Francuska sredinom druge četvrtine uspela da ponovo povede, 17:16. Posle toga se igrala rezultatska "klackalica", ali je Francuska na poluvreme otišla sa prednošću od 36:34.

Francuska je vodila u prvom poluvremenu najviše zahvaljujući Žofreu Lovernju, ali su se u drugom uključili i Nando De Kolo i Toni Parker, tako da su "trikolori" vodili tokom cele treće četvrtine, najviše 64:58.

Srbija je smanjila prednost zahvaljujući pogocima Nemanje Nedovića i Bogdana Bogdanovića, posle čije trojke je ponovo povela, u 34. minutu 67:64. On je u sledećem napadu postigao koš uz dodatno slobodno bacanje, i doneo Srbiji 70:64.

Francuska se vratila poenima Lovernja i Kima Tilija i vodila je 75:74, ali je Teodosić trojkom vratio prednost. Parker je postigao koš, Teodosić je dao oba bacanja na drugoj strani, da bi posle penala Miroslava Raduljice "orlovi" vodili 81:78 na 65 sekundi pre kraja.

Borbeni Francuzi se nisu predavali, tako da je De Kolo postigao trojku izjednačio, posle čega nijedan tim nije uspeo da iskoristi svoje napade, tako da je meč otišao u produžetak.

Srbija je dodatnih pet minuta počela serijom 9:0, poenima Bogdanovića, Jokića i Nedovića, i tako povela sa 89:81, što se ispostavilo kao previsoka prednost za Francuze.