Košarkaši Partizana poraženi

KAUNAS - Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju Žalgirisu, branilac titule Olimpijakos bio je siguran kod kuće protiv Efesa, dok je Fenerbahce protiv Laborala zabeležio tek drugu pobedu u E grupi, u utakmicama Top 16 faze Evrolige.

Poraz crno-belih u Kaunasu bio je neizbežan, jer su najveći deo meča odigrali daleko ispod mogućnosti, za razliku od odličnog, izuzetno motivisanog domaćina.

Povredama desetkovani tim Duška Vujoševića podbacio je posebno u odbrani, a u jurnjavi stalne prednosti Žalgirisa nešto čvršći otpor pružio je jedino u poslednjoj četvrtini.

Osim Bogdanovića i Lovernja, među crno-belima je bilo malo raspoloženih igrača, dok je kod domaćina, koji je ostvario prvu pobedu u Top 16 fazi, briljirao razigrani i precizni Dentmon.

Olimpijakos je bez većih problema stigao do četvrte pobede i zakoračio u narednu rundu predvođen Spanulisom sa 16 poena, a u četvrtom porazu Efesa Duško Savanović je ubacio pet.

Real Madrid je zahvaljujući odličnoj igri u drugoj četvrtini s naporom srušio u gostima Lokomotivu Kuban, dok se Makabi kod kuće protiv minhenskog Bajerna provukao kroz "iglene uši" do očekivanih bodova.

Fenerbahče je konačno zadovoljio navijače i kvalitetnom igrom deklasirao španski Laboral, a prijatno iznenađenje predstavlja sjajno izdanje Unikahe u Malagi i ubedljiva pobeda nad trofejnim Panatinaikosom.

Današnji rezultati 6. kola:

E grupa:
Olimpijakos - Efes 78:60 (24:12, 12:17, 26:14, 16:17)
Fenerbahče - Laboral 98:64 (30:24, 29:14, 23:17, 16:9)
Unikaha - Panatinaikos 87:71 (20:23, 24:19, 17:15, 26:14)

Tabela:
Barselona 5-0, Olimpijakos 4-2, Panatinaikos i Unikaha 3-3, Armani 3-2, Fenerbahče i Efes 2-4, Laboral 1-5.