Partizan porazen u Zagrebu

ZAGREB- Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Zagrebu od ekipe domaće Cibone sa 80:76 (17:18, 25:11, 18:24, 20:23), u poslednjoj utakmici 19. kola regionalne Jadranske lige.

Crno-beli su pretrpeli šesti poraz i ostali treći na tabeli, dok je Cibona zabeležila 13. pobedu i sada ima isti skor (13-6) kao večerašnji rival.

Partizan je u ispunjenoj dvorani "Dražen Petrović" ostao bez bodova posle velike i neizvesne borbe, a malo je nedostajalo da, iako desetkovan povredama, napravi podvig.

Posle slabe druge četvrtine i odlaska na odmor sa minus 13 poena, činilo se da će gosti postati lak plen razigranom i motivisanom domaćem timu. Cibona je igrala dobro i sigurno, međutim, Partizan je ogromnim naporima, predvođen fenomenalnim Bogdanom Bogdanovićem, uspeo ne samo da se vrati u meč, već i ozbiljno zapreti velikim preokretom.

Borili su se crno-beli svim srcem i tri minuta pre kraja utakmice poravnali rezultat (69:69), ali više od toga nisu mogli. Usledila je trojka protivnika, odsustvo trenera Duška Vujoševića sa klupe itekako se osetilo, pa je Cibona konačno uspela da obori "na pleća" tradicionalnog protivnika, na ogromno zadovoljstvo navijača.

Utakmicu je obeležilo isključenje Vujoševića već u četvrtom minutu susreta zbog protesta i dve tehničke greške, kao i pogrdno skandiranje navijača Cibone.

Dok je trener Beograđana napuštao teren dvoranom se orilo "Ubij, ubij Srbina".

Za pobedu Cibone najzaslužniji su Šarić sa 22, Rozić sa 21, Blesingejm sa 16 i Planinić sa 12 poena, dok je crno-bele predvodio sjajni Bogdanović, koji se borio do iscrpljenja i bio nosilac igre ekipe.

Postigao je 32 poena, povređeni Kinsi je ubacio 14, kao i Lovernj, koji je takođe bio na visini zadatka.

Odigrano ranije: Crvena zvezda - Budućnost 74:64, Olimpija - Igokea 62:66, MZT Skoplje - Mega Vizura 80:72, Radnički - Solnok 82:91, Široki - Cedevita 68:73, Zadar - Krka 55:57.

Tabela: Crvena zvezda 16-3, Cedevita 14-5, Partizan 13-5, Budućnost 12-7, Cibona 12-6, Igokea 11-8, MZT 9-10, Krka 8-11, Olimpija, Mega Vizura i Radnički 7-12, Solnok 6-13, Široki i Zadar 5-14.

U utakmicama 20. kola sastaju se Olimpija - Solnok, Krka - MZT Skoplje, Budućnost - Radnički (15. februara), Igokea - Zadar, Partizan - Široki, Cedevita - Crvena zvezda (16. februara) i Mega Vizura - Cibona (17. februara).