Košarkaši Radničkog izgubili

SANKT PETERBURG - Košarkaši Radničkog izgubili su večeras u Sankt Peterburgu od ekipe domaćeg Spartaka sa 81:68 (16:16, 15:20, 27:14, 23:18), u utakmici 8. kola H grupe Evrokupa.

Kragujevčani su pretrpeli četvrti poraz, ali i dalje imaju realne šanse za plasman u drugu fazu takmičenja, dok je Spartak zabeležio treću pobedu.

Predstavnik Srbije dobro je otvorio meč i na poluvremenu imao pet poena prednosti, međuim, u nastavku je došlo do velikog pada u igri, što je domaćin umeo da iskoristi.

Spartak je u poslednjoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost i rutinski došao do zaslužene pobede.

Najefikasniji u ruskom timu bili su Koroljev sa 20 i Mekgrat sa 18 poena, dok su kod gostiju Kalinić, Birčević i Marinović ubacili po 14.

U preostalim mečevima H grupe od 18 sati igraju Neptunas - Panionios, a od 19 Bešiktaš - Bizons.
Tabela: Bešiktaš 5-2, Radnički 4-4, Panionios 4-3, Neptunas i Bizons 3-4, Spartak 3-5.

Radnički u 9. kolu dočekuje 11. decembra ekipu litvanskog Neptunasa.