Crvena zvezda osvojila bodove protiv Mega Vizure

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras ekipu gradskog rivala Mega Vizure sa 86:78 (29:21, 21:18, 20:22, 16:17), u poslednjoj utakmici regionalne Jadranske lige.

Izabranici Dejana Radonjića očekivano su došli do novih bodova, ali je Mega Vizura pružila dostojan otpor favorizovanom protivniku. Crveno-beli su igrali nešto opuštenije nakon što su u prvom poluvremenu stekli 11 poena prednosti, što su gosti iskoristili i u nastavku susreta čak zapretili preokretom.

Ipak, kvalitetniji sastav Crvene zvezde "povukao" je u poslednjoj četvrtini, pa je brzim akcijama i serijom preciznih šuteva sprečio iznenađenje.

Crveno-beli su sedmom pobedom ponovo preuzeli vođstvo na tabeli, dok je Mega Vizura pretrpela peti poraz u regionalnom takmičenju.

Najbolji pojedinac susreta bio je Šilb sa 23 poena, Mitrović je u Crvenoj zvezdi dodao 14, a Blažič 12, dok su se u poraženom timu istakli Dangubić i Radović sa po 16 i Varda sa 14 poena.

Odigrano ranije: Cibona - Zadar 91:74, MZT Skoplje - Igokea 90:85, Olimpija - Cedevita 69:71, Solnok - Budućnost 75:84, Široki - Krka 63:68, Radnički - Partizan 66:92.

Tabela: Crvena zvezda, Partizan i Cedevita 7-2, Cibona i Budućnost 6-3, Igokea 5-4, MZT Skoplje, Mega Vizura i Krka 4-5, Radnički, Zadar i Solnok 3-6, Olimpija i Široki 2-7.

U 10. kolu Crvena zvezda u subotu gostuje ekipi Krke, dok Mega Vizura dan kasnije dočekuje kragujevački Radnički.