Kosarkasi Crvene zvezde izgubili su veceras u Podgorici

To je drugi poraz crveno-belih u dosadašnjem delu takmičenja, dok je Budućnost ostvarila četvrtu pobedu.

Teren u Podgorici do daljeg je "uklet" za Beograđane, gde nisu slavili punih osam godina. Trener gostiju Dejan Radonjić pokušao je da brojnim kombinovanjem sruši tradiciju protiv svog bivšeg kluba, međutim, košarkaši Budućnosti još jednom su se pokazali kao "tvrd orah" i zasluženo došli do bodova u tvrdoj i uglavnom nezanimljivoj utakmici.

Crvena zvezda je bolje otvorila meč, domaćin je u nastavku sredio redove i preuzeo inicijativu, a nešto više uzbuđenja viđeno je u poslednjoj četvrtini. Činilo se da gosti mogu do uspeha nakon što su stekli prednost od pet poena, međutim, osvetila im se veoma loša igra u napadu, pa je Budućnost serijom 8-1 preokrenula rezultat i u presudnim trenucima bila sigurnija.

Domaćina su do pobede predvodili Šehović sa 16 i Akindele i Čapin sa po 12, dok su u Crvenoj zvezdi najefikasniji bili Marjanović sa 13, Šilb sa 10 i Blažič sa devet poena.

Odigrano ranije: Solnok - Radnički Kragujevac 101:92, Cedevita - Široki 85:76, Igokea - Olimpija 74:61, Krka - Zadar 79:80, Mega Vizura - MZT Skoplje 101:82, Partizan - Cibona 80:71.

Tabela: Partizan i Cedevita 5-1, Crvena zvezda i Budućnost 4-2, Cibona, Radnički, Igokea, Mega Vizura, Krka i Solnok 3-3, MZT, Široki i Zadar 2-4, Olimpija 0-6.

U 7. kolu regionalnog takmičenja sastaju se Zadar - Igokea, Cibona - Mega Vizura, Solnok - Olimpija, MZT Skoplje - Krka, Crvena zvezda - Cedevita, Radnički - Budućnost i Široki - Partizan.

TanjugPODGORICA - Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Podgorici od ekipe domaće Budućnosti sa 62:60 (16:18, 16.13, 15:11, 15.18), u poslednjoj utakmici 6. kola regionalne Jadranske lige.