Partizan pobedio Javor i osvojio Kup Srbije

GORNJI MILANOVAC - Fudbaleri Partizana pobedili su večeras Javor sa 2:0 (1:0) u Gornjem Milanovcu i 13. put u klupskoj istoriji osvojili Kup Srbije.

Strelci za Partizan bili su štoper Marko Jovanović u 35, nakon što je posle kornera glavom pogodio mrežu Javora, i mladi Dušan Vlahović posle kontre u 96. minutu.

Crno-beli su posle pet godina vratili pehar Kupa Srbije nakon čvrste i neizvesne borbe na stadionu Metalca, u kojoj su oba tima imala nekoliko odličnih šansi.

Najbolju je propustio fudbaler Ivanjičana Ivan Josović na početku drugog poluvremena, kada je izašao sam ispred golmana Bojana Šaranova i pogodio stativu.

Isti ishod bio je i posle šuta Darka Brašanca na drugoj strani.

Crno-beli su do pehara najmasovnijeg takmičenja stigli bez primljenog gola i trijumfa nad Sinđelićem (2:0), Voždovcem (1:0), Radničkim iz Niša (2:0), Spartakom (0:0, 3:0) i sada Javorom.