BEOGRAD - Futsal reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Beogradu, pošto je

posle produžetaka poražena od Rusije sa 3:2 (2:2).

Strelci za Srbiju bili su Mladen Kocić u 26. i Miloš Simić u 36, dok je Rusija slavila pogocima Edera Lime u 13, Sergeja Abramova u 33. i Romula u 44. minutu.

Izabranicima Ace Kovačevića ostaje da pokušaju da osvoje bronzanu medalju u subotu, kada će sačekati lošijeg iz duela Italije i Kazahstana.

Fantastičan meč viđen je večeras u Areni, pun lepih poteza i neizvesnosti, ono zbog čega je futsal popularan.

Ipak, u finale je otišla selekcija Rusije, podpomognuta nekolicinom Brazilaca, ali po svemu prikazanom ne bi bilo nezasluženo i da je epilog bio drugačiji.

Rezervisano su oba tima počela meč, čekajući grešku rivala, koja se prvo dogodila Srbiji i odmah je kažnjena.

Perić je izgubio loptu ispred gola, Lima je obišao Aksentijevića i pogodio za vođstvo Rusije.

Srpski futsaleri zaigrali su ofanzivnije, stvarali šanse, ali je večeras blistao sjajni brazilski golman Gustavo. Skidao je udarce Perića, Kocića i ostalih, a Rusi su i izbacivali loptu sa gol linije.

Gustavo je morao da zbog povrede provede dva minuta van terena, što je bilo dovoljno Srbiji da konačno izjednači.

Kocić je preuzeo odgovornost, "biciklicom" izbacio Robinja i pogodio rašlje za svoj peti gol na turniru.

Rusija nije podlegla bučnoj atmosferi u Areni, a Abramov je majstorijom prebacio loptu preko Kocića i savladao Aksentjevića, za novu prednost gostiju.

Međutim, šest minuta pre kraja stvari su se oktenule u potpunosti na stranu Srbije.

Lima je zaradio crveni karton, a Rusija je morala da sa igračem manje i zebnjom šestog faula za kazneni udarac.

Takvu situaciju domaća selekcija nije propustila, pa je Simić, na asistenciju Perića, pogodio za novo izjednačenje.

Nije bilo promena do kraja, pa se otišlo u dodatnih 10 minuta, gde je prevaga bila duža klupa ruske ekipe.

Slično kao protiv Ukrajine, odbrana Srbije je zaspala posle auta i Romulo je doneo veliki trijumf Rusiji.

Kovačević: Imamo snage za bronzu

Selektor futsal reprezentacije Srbije Aca Kovačević rekao je večeras da je dužina klupe presudila u porazu od Rusije u polufinalu (3:2).

"Da nas je neko pre turnira pitao da igramo polufinale protiv Rusije, da igramo produžetke i budemo ravnopravan partner ne bih mu verovao. Momci su se borili lavovski, ali nismo imali neophodnu koncentraciju i opteretili smo veliki broj igrača. Preostaje nam da se izborimo za bronzu", rekao je Kovačević na konferenciji za medije posle utakmice.

Prema njegovim rečima, ekipa ima motiv i snage da se izbori i osvoji prvu medalju u istoriji.

"Uvek imamo motiv, iako nas je iscrpela ova teška utakmica. Polufinale je veliki uspeh, ali ako nam se ukaže prilika za bronzu učinićemo sve da je uzmemo", naveo je selektor "orlova".

Kovačević je dodao da Mladen Kocića nije igrao u finišu zbog grčeva i da će biti spreman za meč za treće mesto.

"Veliki napori učinili su svoje, dobio je grčeve. Nadam se da će sve biti u redu do subote", zaključio je Kovačević.

Njegov kolega sa klupe Rusije Sergej Skorevič nije skrivao zadovoljstvo zbog plasmana u finale.

"Bila je veoma teška i neizvesna utakmica, ali najbitnije je da smo u finalu", rekao je Skorojevič i poželeo Srbiji da osvoji bronzu.