Italijani eliminisani, Samaras odveo Grke u osminu finala

NATAL, FORTALEZA - Fudbalska reprezentacije Urugvaja pobedila je sinoć u Natalu Italiju sa 1:0 (0:0) u poslednjem kolu grupe D Svetskog prvenstva i eliminisala azure sa šampionata.

Odlučujući gol postigao je Dijego Godini u 81. minutu. Italijani su poslednjih pola sata igrali bez Klaudija Markizija, koji je dobio direktan crveni karton.

Zanimljivo je da je napadač Urugvaja Luis Suarez ponovo ugrizao protivničkog igrača, ovoga puta Kjelinija. Surez je prošle godine na utakmici između Liverpula i Čelsija ugrizao reprezentativca Srbije Branislava Ivanovića.

U drugom meču ove grupe u Belo Horizonteu Kostarika i Engleska odigrale su bez golova 0:0. Kostarikanci su se kolo pre kraja plasirali u osminu finala, dok su Englezi takmičenje završili već posle dva meča.

Urugvaj će u osmini fianala igrati protiv prvoplasirane ekipe iz grupe C, najverovatnije selekcije Kolumbije.

Grupa D
1. Kostarika 3 2 1 0 4:1 7
2. Urugvaj 3 2 0 1 4:4 6
3. Italija 3 1 0 2 2:3 3
4. Engleska 3 0 1 2 2:4 1

U osmini finala igraće i reprezentacija Grčke, pošto je pobedila Obalu Slonovače sa 2:1 (1:0) i osvojila drugo mesto u grupi C.

Grčka je na tri utakmice postigla samo dva gola, bila je jedna od slabijih ekipa na šampionatu, ali je iskoristila rezultate u grupi i prvim trijumfom izborila plasman u nokaut fazu takmičenja.

Odlučujući gol za tim Fernanda Santoša postigao je Jorgos Samaras iz penala u nadoknadi sudijskog vremena. Prethodno su se i listu strelaca upisali Andreas Samaris u 42. i Vilfred Boni za Obalu Slonovače u 74. minutu.

U drugom meču C grupe Kolumbija je pobedom protiv Japana (4:1) potrvrdila prvo mesto na tabeli.

Golove za Južnoamerikance postigli su Huan Kvardado u 17. minutu iz penala, Džekson Martinez u 52. i 82. i Džejms Rodrigez u 90. minutu, dok je strelac za Japan bio Šinđi Okazaki u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Kolumbija će u osmini finala igrati protiv Urugvaja u subotu, 28. juna u Rio da Žaneiru, dok će se dan kasnije u Resifeu sastati Grčka i Kostarika.