Ronaldo doneo Realu bod u gradskom derbiju

MADRID - Fudbaleri Atletika i Reala odigrali su večeras na stadionu Visente Kalderon nerešeno 2:2 u madridskom derbiju u okviru 26. kola španske Primere.

"Jorgandžije" tako nisu uspele da dođu do prvog prvenstvenog trijumfa u gradskom derbiju na svom terenu još od 1998. godine.

Važan bod gostima doneo je trenutno najbolji fudbaler sveta Kristijano Ronaldo golom u 82. minutu.

Kraljevski klub je prvi došao do pogotka na utakmici, a strelac je bio Karim Benzema u trećem minutu.

Ipak, u nastavku meča domaćin je napravio potpuni preokret, pošto je prvo u 28. minutu izjednačio Koke, a vođstvo Atletiku doneo je Gabi u poslednjim trenucima prvog dela meča.

Utakmicu je obeležilo i isključenje trenera golmana Atletika Hermana Burgosa koji je u drugom poluvremenu pokušao fizički da se obračuna sa glavnim arbitrom.

Sevilja želi u Evropu

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom stadionu ekipu Real Sosijedada sa 1:0 u utakmici 26. kola španske Primere i ozbiljno se uključili u borbu za mesto koje vodi u Ligu Evrope sledeće sezone.

Strelac jedinog pogotka na utakmici na stadionu Sančez Pishuan bio je francuski internacionalac Kevin Gameiro u 77. minutu. Ekipi Sevilje ovo je bila treća uzastopna pobeda, a Sosijedadu prvi poraz posle četiri prvenstvena meča.